Valérie Némethy

Valérie Némethy

 "Květnový program bude opět nabitý zajímavými tématy, nahlédněte do něj a přijďte strávit smysluplný čas na některém z našich seminářů. V době jejich konání zajišťujeme hlídání dětí od 1 roku zdarma, nutná rezervace předem. Srdečně také zveme všechny maminky na pátek 10. 5., kdy pořádáme jedinečný celodenní program "Chvilka pro sebe" jako poděkování všem maminkám za jejich péči o děti a rodinu. Můžete se u nás zúčastnit relaxačních, pohybových a vzdělávacích aktivit a my zajistíme hlídání zdarma (nutná rezervace předem). Poprvé také bude možné nahlédnout do naší nové úžasné relaxační a terapeutické místnosti Snoezelen."

Autor textu: Mgr. Kateřina Zachová, koordinátorka vzdělávání 

Léčba klasickými léky Vám nepomáhá a rádi byste zkusili jít jinou cestou? Přijďte na seminář Homeopatie od A do Z, kde se dozvíte, na jakém principu tento způsob léčení funguje. Můžete přijít i s konkrétním problémem, který aktuálně řešíte a naše lektorka Vám pomůže doporučit, jak dále postupovat.

Mgr. Kateřina Zachová

koordinátorka vzdělávání 

Puberta i adolescence jsou náročná období nejenom pro děti samotné, ale i pro všechny ostatní, kteří s nimi přicházejí do kontaktu. V rámci setkání se budeme snažit porozumět, jaké vývojové úkoly na dítě v tomto věku čekají, jak přemýšlí, co cítí, jak se k němu správně vztahovat, abychom jeho vývoj podpořili správným směrem, ale i jak nejvhodněji komunikovat, aby na konci těchto období byl z dítěte zdravý a sebevědomý dospělý člověk. Bližší informace na letáčku. Autor textu: Kateřina Zachová, koordinátorka vzdělávání Rákosníček Děčín

Anděl Strážný, z. u. hledá nového kolegu, sociálního pracovníka pro Ústecký kraj. 

Bližší informace naleznete zde:  Sociální pracovník

14. března 2024 od 17 hodin v Městské knihovně Děčín

O smrti se v naší společnosti mluví velmi málo, přitom je nedílnou součástí života. Jak se připravit na odchod blízkého člověka a jak pomoci jemu i sobě? 

Jaké služby můžete využít a kam se obrátit o pomoc a podporu? Co se děje s tělem a myslí umírajícího a co potřebuje?

Pozvání přijala MUDr. Irena Moudrá Wünschová, která působí na Onkologickém centru v Ústí n.L. a zakladatelka a ředitelka Domácího hospice sv. Terezie Mgr. Petra S. Meinlschmidtová.

Mgr. Petra Stanislava Meinlschmidtová je zakladatelka, ředitelka a zdravotní sestra Domácího hospice sv. Terezie, z. ú., která se věnuje mnoho let rozvoji hospicové péče v ČR. Žije v Braňanech u Mostu, kde je i zastupitelkou obce a je i držitelkou ceny Křesadlo v roce 2021. Její snahou je, aby se paliativní péče stala nedílnou součástí českého zdravotnického systému. V dětství jí zemřeli oba rodiče a v roce 2014 i bratr. Její životní příběh najdete knize Naděje na konci cesty.

MUDr. Irena Moudrá Wünschová je lékařka, která společně s Mgr. Meinlschmidtovou jezdí za pacienty, kteří jsou v závěru svého života, do jejich vlastního sociálního prostředí už více než 8 let.

Svoji osobní zkušenost s doprovázením blízkého člověka bude sdílet Kateřina Marešová.

 

Městská knihovna Děčín, příspěvková organizace

tel.: 739204986

Karla Čapka 1441/3
405 02 Děčín I
IČO: 64679454
ČÚ: 14828431/0100

21.3. 17.00 Městská knihovna Děčín 

ADHD je v dnešní společnosti, především u dětí, poměrně skloňovaným tématem. Rozumíme mu? Že není možné projevy této diagnózy plošně zjednodušit a přístup k dětem či dospělým, kterých se to týká, nemůže fungovat pro všechny stejný, vysvětlí Martina Poláková.

Přednáška se zaměří na sedm typů ADHD/ADD a přiblíží nejen prožívání lidí s touto diagnózou, ale také nabídne vysvětlení, jak s dětmi či dospělými, kteří mají tyto projevy jednat, co může být příčinou těchto diagnóz, co se u jednotlivých typů děje v mozku a jak co nejvíce podpořit snadnější fungování v životě.

Přednáška je určena nejen lidem s ADHD/ADD nebo těm, kdo jsou ve fázi úvah, zda se jich to týká. Doporučujeme ji také učitelům, rodičům i dalším, kdo se s lidmi s ADHD/ADD potkávají.

Martina Poláková vystudovala ekonomii, v roce 2010 založila ZŠ a MŠ Svět, školám se stále věnuje jako konzultantka Institutu pro inovativní vzdělávání. Pomáhá učitelům nahlédnout na mnohá témata novým způsobem i najít cestu k žákům se specifickými potřebami.

Je absolventkou profesionálního terapeutického výcviku Dr. Gabora Maté v jeho přístupu Compassionate Inquiry (Soucitné dotazování) a členkou spolku Moudrost soucitu, zároveň pracuje s raným traumatem metodou ILF Neurofeedbacku. Oba přístupy přinášení nové pohledy na práci s traumatem a nabízejí mnohá řešení.

 

Městská knihovna Děčín, příspěvková organizace

tel.: 739204986

Karla Čapka 1441/3
405 02 Děčín I
IČO: 64679454
ČÚ: 14828431/0100

Pozvěte své kamarádky a známé, které čekají miminko, na krásné povídání s velmi milou ženou, dulou a laktační poradkyní Alenou Mašín. Alena má řadu zkušeností z různých porodnic - v našem městě i v okolí, ale také s porodem doma. Může Vám proto poskytnout velké množství informací, které se při rychlých návštěvách na gynekologii nebo v nemocnici jen tak nedozvíte. Podpořila svou přítomností při porodu už řadu žen a má na svou práci velmi pozitivní zpětnou vazbu. I když třeba neplánujete dulu k porodu přizvat, ale pálí vás nezodpovězené otázky ohledně toho, co Vás čeká a jak se připravit, přijďte na náš seminář. Těšíme se na Vás!

--

S pozdravem a přáním pěkného dne

Mgr. Kateřina Zachová

koordinátorka vzdělávání 

Rákosníček Děčín, z. s., Provaznická 1168/16, 405 01 Děčín 1 

web: www.mcrakosnicek.cz 

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

telefon: 777 367 647

Oprašte kostýmy! Mateřské centrum Bělásek pořádá Maškarní pro nejmenší. 

Nenechte si ujít přednášky o hudbě v městské knihovně. Široké spektrum žánrů představí publicista Daniel Sywala 28.února od 11.00 hodin a od 13.30 se můžete těšit na příběh i poslech hudby trumpetisty Nicolase R. Arthofera   

 

V březnu se na Vás v Rákosníčku těšíme s novou várkou seminářů a kurzů. Budoucí maminky by mohl zaujmout seminář vedený laktační poradkyní a dulou, který jim pomůže připravit se na porod. S miminky pak neváhejte přijít na oblíbené Šátkování, protože nošení v šátku nebo nosítku a tělesný kontakt s rodičem, je pro rozvoj děťátka velmi důležitý. Vítáni jsou i tatínci nebo další členové rodiny, kteří by měli zájem o nošení. Čeká nás setkání s fyzioterapeutem, s nímž se budeme věnovat dětským nožkám a výběru vhodné obuvi, přinese s sebou i podoskop, přístroj pomocí něhož lze odhalit vady nohou. Rozebereme své emoce na semináři s psycholožkou a poradíme si také s nástupem do mateřské školy díky radám zkušené psychoterapeutky. Kdo by se chtěl naučit nebo zopakovat si, jak poskytovat první pomoc, máme pro něj kurz. A koho tíží mateřské radosti a strasti a má zájem dozvědět se nové zajímavé informace, nechť navštíví naši podpůrnou skupinku pro maminky "Příběhy studenýho kafe". Těšíme se na Vás na všech našich akcích. Vaše centrum Rákosníček

Strana 1 z 3