Co dělat, když... potřebuji sociální pomoc v péči o rodinu a dětiKrátký popis:

Pracovníci OSPOD poskytují odborné sociální poradenství v oblasti výkonu sociálně-právní ochrany dětí, zastupují nezletilé děti v soudních řízeních jako jejich kolizní opatrovníci při řešení úpravy rodičovské odpovědnosti (změny výchovy, střídavá péče, úprava styku dítěte s rodičem) a v situacích, kdy je dítě shledáno jako ohrožené, zpracovávají podrobné vyhodnocení dítěte a jeho rodiny, intervenují v rodinách v zájmu dítěte a vytvářejí  individuální plán ochrany dítěte.

Řeší se zejména problematika:

Dětí ohrožených v souvislosti s neplněním povinností plynoucích z rodičovské odpovědnosti, či nevykonávání a zneužívání práv plynoucích z rodičovské odpovědnosti

Dětí ohrožených týráním, zneužíváním, či zanedbáváním,

Dětí, které jsou ohrožovány domácím násilím mezi rodiči, nebo jinými osobami odpovědnými za jejich výchovu

Dětí v roli oběti trestného činu a provázení dětských obětí trestním řízením

Záškoláctví u dětí na nižším stupni povinné školní docházky způsobené zanedbáváním základní péče rodičů

Dětí z dysfunkčních rodin

Dětí v ústavní péči, včetně sanace rodin

 

Kde řešit?

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví -  budova A6, Děčín IV

Úřední hodiny: Po a St 8:00 - 17:00, Út a Čt 8:00 - 13:00

 

Co potřebujete:

Platný občanský průkaz, případně jiný doklad totožnosti, při prvním kontaktu je vhodné mít k dispozici rodný list nezletilého dítěte.

 

Poplatky:

Bez poplatků

 

Kdo je vám k dispozici:

Mgr. Alena Adamová, tel. 412 593 198, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bc. Jana Benešová, tel.412 593 196, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Bc. Kristýna Erlebach, tel. 412 593 189, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bc. Kateřina Hladišová, tel. 412 593 358, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Kamila Hlavová, DiS., tel.412 593 197, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Marie Hošková, tel. 412 593 328, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Bc. Zuzana Kánská, tel. 412 593 329, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Bc. Olga Lukešová, tel. 412 593 339, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Bc. Irena Novotná, tel. 412 593 199, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bc. Tereza Schejbalová, tel. 412 593 324, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Bc. Viktorie Symová, tel. 412 593 308, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Lenka Šumpichová, Dis., tel. 412 593 227, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Mgr. Šárka Vinterová, tel. 412 593 325, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.