GYMNASTKY ZŠ TYRŠE SI VYBOJOVALY REPUBLIKOVÉ FINÁLE V PRAZE!!!

Družstvo starších žákyň ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín ve složení Tereza Kopejsková, Lucie Písarčíková, Nikola Bojčevová a Kristýna Sáviová se 30. 3. 2015 zúčastnilo krajského finále soutěže družstev ve sportovní gymnastice v Ústí nad Labem.

Pouhé dva týdny měly dívky od postupu z okresního finále na doladění a případné vylepšení svých sestav. Začínalo se přeskokem, dle udělených bodů to byla naše nejslabší disciplína, nicméně pak dívky nasbíraly hodně bodů na bradlech a také prostná za doprovodu hudby ohodnotili rozhodčí celkem vysokými známkami. Neměly jsme přehled o průběžných výsledcích, proto vyhlašování výsledků bylo doprovázeno velkým napětím. První místo bylo tou nejlepší odměnou za velkou snahu a píli při nácviku sestav. Dívky si svými výbornými výkony zajistily postup do republikového finále, které se koná 11. 4. v Praze.
Gratulujeme a přejeme hodně štěstí!!!
Velkého úspěchu dosáhla Tereza Kopejsková, která zvítězila v soutěži jednotlivců a odvezla si tedy dvě zlaté medaile!
Poděkování za výbornou reprezentaci školy patří také Járovi Lukáčovi z 9. B, který se jako jediný kluk z naší školy zúčastnil krajského kola. Skončil o pouhou jednu desetinu bodu těsně pod stupni vítězů na sportovci neoblíbeném 4. místě, ale v konkurenci šestnácti žáků je to výborný výsledek. Gratulujeme!