Svobodné děti - promítání filmu a beseda v knihovně

Přijďte na benefiční promítání dokumentu Svobodné děti s besedou a nechte se inspirovat zkušenostmi rodin a škol na cestě za trochu jiným přístupem k dětem v oblasti vzdělávání i životě.
VSTUPENKY - minimálně 150 Kč nebo více za dospělou osobu, 50 Kč za dítě. Výtěžek z promítání poputuje na podporu šíření filmu.
Rezervace a platba online: forms.gle/nypwYbjYm6PGNtZ8A

DOKUMENTÁRNÍ FILM
Jak vypadá život dětí, které dostanou větší svobodu ve svém životě a vzdělávání? Co se děje ve školách, kde hodiny nejsou povinné? A co když děti nechodí do školy a rodiče je doma do učení nenutí? Je možné rozšířit respektující výchovu i do oblasti vzdělávání? Může vůbec vzdělávání založené na dobrovolnosti fungovat? A jaké jsou s ním u nás zkušenosti?
Na tyto a mnoho další otázek odpovídá unitkátní dokumentární film Svobodné děti, který vypráví příběhy českých rodin a škol na cestě za větší svobodou v životě i vzdělávání dětí.
Film Svobodné děti Zdeňky Šíp Staňkové a režiséra Jana Minaříka představuje unikátní průřez tematikou svobodného vzdělávání, který v Česku dosud chyběl, ačkoli si tento přístup získavá čím dál tím větší počet stoupenců jak u nás tak i ve světě.

Režie Jan Minařík
Délka 119 minut

BESEDA K FILMU
Po promítání se můžete těšit na besedu s Markétou Čermákovou, blízkou spolupracovnicí spoluautorky filmu Zdeňky Šíp Staňkové z Děti jsou taky lidi.
Markéta se dlouhodobě zajímá o respektující přístup k dětem, nejen v rámci vzdělávání. Sebeřízeně si studuje komunikaci, lidská práva, porodní tématiku, výchovu i vývojové trauma, a ráda na věci nahlíží v souvislostech.
V minulosti provozovala svobodnou "školku", tj. prostor pro sebeřízené vzdělávání dětí rozmanitého věku, je profesionální chůva, jezdila jako oddílová vedoucí na LDT a vychovatelka na ŠvP.
Spolu se spoluautorkou filmu Zdeňkou Šíp Staňkovou spravuje podpůrnou FB skupinu "Řešení problémů ve škole, stížnosti na učitele a školy" facebook.com/groups/reseni, kde lidem nabízí informace i povzbuzení.
Celým srdcem podporuje projekt Děti jsou taky lidi a svobodu, dobrovolnost a nenásilí vnímá jako zásadní principy v jakýchkoli vztazích.
Zeptat se a diskutovat budete moci cokoli v souvislosti s filmem, svobodným vzděláváním a respektujícím rodičovstvím.
Délka besedy je 45 minut.

Naposledy změněno pondělí, 13 červen 2022 12:48