Karolína Kounová Roubíčková

Karolína Kounová Roubíčková

Vytvořte narozeninové přání pro medvěda Bruna a vyhrajte triko s jeho portrétem. Tak takovou soutěž nyní vypustila do světa děčínská zoologická zahrada. Šesté narozeniny medvěda kamčatského Bruna, který je hlavní tváří zoo, připadají na sobotu 29. ledna. „Oslava medvědích narozenin bude vzhledem k termínu, na který připadají, jen symbolická. Bruno svoji narozeninovou oslavu totiž prospí. V prosinci zalehnul ve vnitřní expozici a ačkoli nespí úplně – každý den si vychutná svou zimní, v pravdě dietní dávku krmení – tak ven se mu ven do chladného počasí nechce,“ uvedla mluvčí zoo Alena Houšková.

Triko s portrétem Bruna a balíček dalších medvědích propagačních předmětů vyhraje ten, kdo pro něj vytvoří originální narozeninové přání. Fantazii zoo meze neklade, lidé mohou malovat, vyrábět, natáčet vzkazy, videa, … Na odměnu se mohou těšit 3 nejhezčí výtvory. Přání je nutné doručit do zoo osobně, poštou nebo e-mailem do pátku 28. ledna. Při odevzdávání by měli soutěžící přiložit své jméno, věk, město a kontakt.

Bruno patří k děčínské zoologické zahradě již téměř tři roky. Přicestoval ze Zoo Brno na jaře 2019. Tehdy mu byly 3 roky.

Bližší informace k soutěži najdou zájemci na www.zoodecin.cz

Participativní rozpočet města (Tvoříme Děčín), díky kterému mohou obyvatelé starší 15 let navrhovat různorodá vylepšení našeho města, vstupuje po roční pauze do čtvrtého ročníku. V rozpočtu budou na návrhy obyvatel tentokrát vyčleněny dva miliony korun. Akci na prosincovém zasedání schválili zastupitelé města.

„Jedná se o velmi účinný nástroj v rukou samotných občanů, jak zlepšit veřejný prostor ku prospěchu všech. Jsem ráda, že se Tvoříme Děčín po roce vrací, i když stále nemáme zrealizovány všechny projekty z předcházejících ročníků. V rámci administrativního procesu bude mít tento ročník novinku, kterou bude ještě před hlasováním prověření návrhu „analýzou realizovatelnosti“ (myšlenou především z pohledu finančního a časového), abychom potenciálně nevytvářeli další obtížně dokončované projekty. Pokud občané navrhnou zajímavý projekt, který bude vyžadovat větší investici, může být po schválení vedením města zahrnut mezi investiční akce města mimo participativní rozpočet,“ říká náměstkyně primátora Anna Lehká.

Loutková pohádka Sněhurka a sedm trpaslíků v podání Sváti a Alenky Horváthových, v neděli 23. ledna od 16 hodin v barokním sále na zámku. Veselá pohádka plná písniček pobaví malé i velké diváky.

Vstupenky doporučujeme rezervovat na webu zámku.

Dům dětí a mládeže připravuje na jarní prázdniny program pro děti. Například 14 - 18. března je to příměstský tábor na téma "Cesta do pravěku". Je pro děti od 6 do 10 let a stojí 1700 korun.

Více informací v letáčku nebo na webu DDM.

Městská knihovna Děčín si pro vás i na leden připravila vynikající program. Čeká vás další ze série procházek s architektem, výtvarný program, cestovatelská přednáška, pohádka a další.

Více informací v letáčku.

Také v lednu bude na zimním stadionu v Děčíně rušno.
Podívejte se na rozpis.

První den nového roku můžete tradičně vyrazit ZDARMA do děčínské zoo.

Více informací v letáčku.

Přijďte se naladit na Vánoce na malém koncertě žáků naší hudební školy pod vedením lektora Karla Suchánka v sobotu 18. prosince od 14 hodin.

Děti nacvičily koledy a k tomu si můžete dát třeba svařák nebo výbornou horkou čokoládu v Infocentru. Těšíme se na vás!

Tuto neděli 19.12. na zámek doputuje betlémské světlo. Rozsviťte si lucerničky ve svých domovech světlem z betlémské jeskyně. Od 15 hodin vás zveme na pohádkové odpoledne, paní kněžna čte další snůšku pohádek. O přestávce budeme zdobit lucerničky pro Betlémské světlo. Světlo do lucerniček vám zapálíme mezi 16:00 a 16:15.

Vánoce jsou za rohem, ale knihovna nelení a má pro vás připraven bohatý program. A co si pro vás připravili na prosinec? Hned tuto sobotu 4. prosince si můžete třeba přijít uvázat věnec nebo si nahrát vlastní audio s herečkou Bárou Milotovou. Ale je toho víc...

Více informací v letáčku.

Strana 1 z 37