Karolína Kounová Roubíčková

Karolína Kounová Roubíčková

Střední školy, místní zaměstnavatelé a jedna vysoká škola se představí návštěvníkům letošního ročníku VELETRHU ŠKOLA DĚČÍN 2021. Akce proběhne ve čtvrtek 21.10. 2021 mezi 9.00 – 17.00 hodinou v Centru Pivovar Děčín, Sofijská 2/3, Děčín VI-Letná. Na její organizaci se spolupodílí Úřad práce ČR, Okresní hospodářská komora Děčín, Statutární město Děčín a střední školy.
Veletrh s podnázvem Cesta ke vzdělávání a profesi se řadí mezi tradiční přehlídky škol a povolání a je určen primárně žákům 8. a 9. tříd základních a speciálních škol. Nabízí příležitost seznámit se s aktuální nabídkou vzdělávacích programů středních škol nejen z děčínského regionu pro školní rok 2022/2023. Je významným informačním zdrojem jak pro samotné žáky, tak i pro jejich rodiče. Cílem veletrhu je nabídnout širokou škálu oborů a škol tak, aby každý z žáků devátých ročníků mohl porovnávat veškeré možnosti, a nakonec mohl vykročit svou vlastní cestou. Již tradičně své místo mezi vystavovateli zaujímají také významní děčínští zaměstnavatelé, jejichž prostřednictvím bychom rádi upozornili na možnosti pracovního uplatnění v našem regionu. Letos je opět mezi vystavovateli vysoká škola s pracovištěm přímo v Děčíně.
Své zástupce bude mít na místě, jako každý rok, i Kontaktní pracoviště ÚP ČR v Děčíně. Specialistky z Informačního a poradenského střediska pro volbu a změnu povolání jsou připraveny být žákům oporou při výběru vhodného oboru, pomohou jim zorientovat se ve vzdělávací nabídce škol nebo jim poskytnou informace o možnosti uplatnění absolventů na trhu práce.
Více informací o veletrhu, soutěži, volbě povolání a kariérovém poradenství najdete na webových stránkách www.skoladecin.cz.

Na karneval v strašidelných maskách, který proběhne v sobotu 30. října od 14 hodin, zveme všechny děti, které rády tančí, soutěží a umí se bavit. Program zajišťuje Sváťovo dividlo. Těšit se můžete také na kouzelnické vystoupení. Vstupné je 50 Kč/ děti, 90 Kč/ dospělí, více informací na webu zámku.

V neděli 17.října bude v knihovně od 15 hodin probíhat představení pro děti s názvem Zvířátka a loupežníci. Pohádku Františka Hrubína přebásnila Marka Míková. Hrají Renáta Kubišová a Kristýna Skalická. Cena 50.-/dítě, doprovod zdarma.

Zítra, tedy v úterý 12. října od 15.30 pořádá Městská knihovna Děčín výtvarnou dílnu se čtením O třech prasátkách. Akce je vhodná pro děti od čtyř let. Přijďte si s dětmi vyrobit domeček pro prasátka.

Vstupné se neplatí a materiál pro malé architekty je k dispozici zdarma. Kvíkání a chrochtání bude povoleno. Chro chro!

Podmokelský októbrfest 2021 - akce pro milovníky dobrého piva z Děčína a širšího okolí se bude konat na Husově náměstí a v prostorách staré tržnice. Těšit se můžete na kvalitní řemeslné pivo z okolí i větší dálky, na jídlo, které se k pivu skvěle hodí a také si můžete přijít užít bohatý doprovodný program. V pátek 1.10. startuje akce ve dvě hodiny odpoledne, končit se bude v 21 hodin. V sobotu začínáme už dopoledne v 11 hodin, konec bude opět v 21 hodin. Podmokelský októbrfest pořádá statutární město Děčín a Český um s.r.o.

Kdy si zajít v říjnu zabruslit na zimní stadion?
Kdy hrají své zápasy hokejisté?
Podívejte se na rozpis zimního stadionu na následující měsíc.

Je čas připomenout, jaké kroužky najdete v našich střediscích Boletice, Teplická, Březiny či Divišova. Každé středisko nám zaslalo svou aktuální nabídku a vy, pokud ještě nemáte, můžete tak vybrat pro vás nebo vaše děti ten správný kroužek.

Řada kroužků již je plně obsazena, proto neváhejte! Více informací o kroužcích na www.ddmdecin.eu/krouzky a v přílohách.

Milí přátelé děčínského zámku, rádi bychom Vás a Vaše děti pozvali na pohádku Neposlušná kůzlátka, kterou uvede Sváťovo dividlo již tuto sobotu 2. října v 16.00 hodin. Přijďte v sobotu na zámek pro Sváťův kouzelný bonbónek! Těšíme se na Vás!

Podrobnosti k webináři

Název: Aby škola byla místem, kam se těšíme, aneb jak se na školu dobře připravit

Přednášející/ lektorka: Mgr. Jiřina Bednářová

– speciální pedagožka, metodička a školitelka. Autorka metodik pro pedagogy a rodiče, pracovních listů a metodických materiálů pro děti předškolního a školního věku.

Působí v akreditovaných programech Pedagogicko-psychologické poradny Brno, Národního pedagogického institutu, DYS-centrum Praha, Edupraxe, SVČ Lužánky a dalších.

Cílová skupina: rodiče + zákonní zástupci dětí z území SO ORP Děčín (babičky a dědečkové, tetičky a strýčkové, pedagogové, atd.)

Termín: 5. 10. 2021 od 17:00 do 20:00 hod.

Děčínská zoologická zahrada se připravuje na přívaly spadaného listí. A stejně jako v předchozích letech proto vyhlašuje podzimní brigádu v hrabání listí pro školní kolektivy. „Jak jistě každý ví, Zoo Děčín leží v krásném prostředí lesoparku se spoustou vzrostlých stromů a na podzim také s obrovským množstvím spadaného listí. Při jeho úklidu se hodí každá ruka, a proto jsme i pro letošek vyhlásili brigádu pro školy. Děti zapojíme do prací jako je hrabání listí, zametání, navážení listí kolečkem do kontejneru a podobně," uvedla mluvčí zoo Alena Houšková. Podzimní brigáda s názvem „Přijďte si nahrabat do zoo“ je určena pro školní kolektivy základních a středních škol a bude probíhat od 18. října do konce listopadu nebo do odvolání (pouze v pracovních dnech).

Strana 1 z 36

NAŠE KULTURNÍ TIPY

04.11.- čtvrtek - 00:00 - 02:00
Přednáška (Zoo)
04.11.- čtvrtek - 00:00 - 02:00
Přednáška (Zoo)
06.11.- sobota - 00:00 - 02:00
Strašidelná zoo (Zoo)
06.11.- sobota - 00:00 - 02:00
Strašidelná zoo (Zoo)

OCENĚNÍ THE BEST 2015

oceneni egovernment2015

RODINA JE TADY DOMA

Rodina je tady doma