Karolína Kounová Roubíčková

Karolína Kounová Roubíčková

Za zvířaty můžete od pondělí 12. dubna 2021! Otevřeno bude denně od 8:00 – 18.00 h.

Otevřen bude pouze venkovní areál.
Ptačí dům a Expozice Rajské ostrovy zůstávají uzavřeny.
Nekonají se komentovaná krmení ani hromadné akce pro veřejnost.
Kapacita 400 osob (platí pro momentální počet osob jednu chvíli v celém areálu zoo).
Návštěvníci mají povinni nosit ochranu dýchacích cest podle normy dle nařízení vlády (respirátor, zdravotnickou obličejovou masku).

Vážení čtenáři,

na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví otevíráme od pondělí 12. dubna knihovnu a všechny pobočky. Tímto se ruší okénko a s ním spojené e-mailové a telefonické objednávky.

Otevřeno bude dle běžné otevírací doby*, s výjimkou soboty a neděle. Otevření knihoven je podmíněno omezením počtu návštěvníku 1 čtenář na 15 m2 a dodržování rozestupů 2 metry. Nařízeno je také dodržování hygienických opatření – u vchodů do půjčoven jsou připraveny dezinfekční prostředky a samozřejmostí je ochrana dýchacích cest.

Z provozních důvodů rušíme do odvolání otevírací dobu hlavní pobočky v sobotu a neděli. Oddělení pro dospělé, dětské oddělení a studovna bude tedy k dispozici pouze ve všední dny. Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na vaši návštěvu.

* V pobočce Podmokly je změna otevírací doby. Otevřeno bude:

Pondělí 11.00 – 12.00, 13.00 – 17.30
Středa 13.00 – 17.30
Čtvrtek 9.00 – 12.00, 13.00 – 17.30

Od pondělí 12. dubna 2021 je opět otevřena via ferrata na Pastýřskou stěnu. Její návštěvníci si mohou znovu užít šestnáct tras různých lezeckých obtížností.

Důležité upozornění: V případě nepříznivého počasí, či za deště, je výstup na ferratu zakázán! Dále je nutné, abyste se neshromažďovali pod výstupem na ferratu ve větším počtu osob a dodržovali mezi sebou rozestupy.

Od pondělí 12. dubna probíhá očkování v Děčíně nově v budově ČVUT (bývalý Kokos) v Pohraniční ulici. Přesunulo se sem z děčínské nemocnice, kde se očkovalo dosud. Nové očkovací centrum, které lidem poskytuje příjemné zázemí, bude v provozu sedm dní v týdnu vždy od 8 do 16 hodin. Provozuje ho Krajská zdravotní a.s.

„Rád bych poděkoval všem, kteří se na spuštění tohoto nového centra podíleli,“ říká děčínský primátor Jiří Anděl. „Město Děčín – ve spolupráci s dalšími městy – také nabídlo administrativní síly pro zajištění provozu, na jeho přípravách se podílelo i naše IT oddělení.“

„Jsem velmi rád, že očkovací centrum vzniklo právě v těchto prostorách. Jsme v centru města, centrum je bezbariérové a oddělené od běžného provozu budovy ČVUT. Kromě toho je poblíž dopravní uzel městské autobusové dopravy,“ říká náměstek primátora Martin Pošta a dodává: „Připraveno je vyhrazené parkování, pro seniory, kteří se nemohou na očkování sami dopravit, je k dispozici Senior taxi.“

Dosud probíhalo očkování v děčínské nemocnici. To však kapacitně nevyhovovalo.

Základní umělecká škola Děčín Vás zve na talentové zkoušky ve dnech 7. - 10. června 2021 v čase 13:00 - 16:15.

Podrobnější informace naleznete v přiloženém letáčku nebo na webu www.zusdc.cz

V dubnu a květnu pořádá Rákosníček Děčín hned několik zajímavých online seminářů.

Více informací naleznete v přiložených letáčcích.

Velikonoce se blíží a my vás srdečně zveme do zámeckých zahrad. Přineste vlastnoručně namalovanou kraslici, čisté vyfouknuté vajíčko nebo třeba jen barevnou pentličku a ozdobte hnízdo naší velikonoční kvočny před zahradnickým domem. Zapojte děti, ty hodně malé můžou vajíčko nakreslit na papír, vystřihnout a zavěsit na mašličku. Užijte si Velikonoce v našich zahradách, pokud byste si chtěli zahrát jednoduché hry s dětmi, dozvědět se něco zajímavého o velikonočních svátcích, začněte u našeho jezírka. Stopy velikonočního zajíčka vás povedou.
Zdobit můžete od pátku 2. do pondělí 5. dubna. Zahrady budou otevřené od 9 do 19 hodin. Těšíme se na vás!

Dům dětí a mládeže připravil pro děti velikonoční soutěž na téma "Jak se plete pomlázka, aneb soutěž o nejveselejší pomlázky". Soutěž probíhá do 6.dubna 2021, více informací o tom, jak se zapojit, najdete v letáčku.

Další velikonoční stezka DDM Děčín s názvem "Za pokladem velikonočního zajíce", tentokrát na Mariánské louce v Děčíně. Stezka bude přístupná od 29.3. do 5.4.2021.

V Infocentru pod knihovnou si vyzvedněte hrací kartu a vydejte se na stezku, více informací najdete v letáčku.

Také letošní zápisy dětí do prvních tříd základních škol budou ovlivněny pandemií koronaviru. V Děčíně zápisy proběhnou od 1. do 30. dubna 2021.

Rodiče budoucích prvňáčků mohou své děti přihlásit k zápisu od 1. dubna. Nejprve si musí ověřit, do jaké spádové oblasti patří. Tyto oblasti jsou nově vyznačeny na mapovém portálu magistrátu zde. Do této mapy stačí zadat adresu bydliště, načež se zobrazí základní škola, která je pro budoucího prvňáčka spádová.

„Mám opravdu radost, že se nám podařilo tuto mapu spustit. Usnadňuje rodičům orientaci. Z mapy se lze rovnou „prokliknout“ na web příslušné školy a po zadání údajů vygenerovat žádost k přijetí na školu. Velké poděkování za odvedenou práci patří IT oddělení magistrátu,“ říká náměstek primátora Martin Pošta, který má školství ve své gesci.

Od 1. dubna bude na webových stránkách základních škol k dispozici aplikace Zápisy online, přes kterou budou moci rodiče vygenerovat žádost k přijetí k povinné školní docházce. Tuto aplikaci budou shodně využívat všechny základní školy v Děčíně.

Strana 1 z 30

NAŠE KULTURNÍ TIPY

Žádné události

OCENĚNÍ THE BEST 2015

oceneni egovernment2015

RODINA JE TADY DOMA

Rodina je tady doma