Karolína Kounová Roubíčková

Karolína Kounová Roubíčková

Poslední adventní víkend, konkrétně v sobotu 17. prosince na vás na Husově náměstí čeká vánoční trh. Stánky s dárky, dobré jídlo i program si užijete také v Podmoklech na vánočních trzích.

Program:
14.00 – DDM Děčín – hudebně-taneční vystoupení místních dětí

15.00 – Radka Fišarová – česká Edith Piaf s kytaristou Miroslavem Linkou a akordeonistou Sašou Yasinskim.

17.00 – Děčínský smíšený sbor – oblíbený pěvecký sbor z Děčína

17.00 – Nina Radnická – představíme další mladou šansoniérku, která se stala milým překvapením letošních nedělních Rogal DC.

Vánoční trh regionálních výrobců - Nadělte pod stromeček regionální produkty z malých dílen od konkrétních lidí.
Městská knihovna Děčín, čtvrtek 15. prosince od 10 do 18 hodin.

Vánoční koledy Karla Suchánka s jeho žáky, kteří pro vás nacvičili vánoční písně a koledy.

Středa 14. prosince od 16 do 18 hodin.

Dárek v podobě volného vstupu přichystala pro své návštěvníky na Štědrý den děčínská zoologická zahrada. Jde o již tradiční akci, kterou zoo děkuje za přízeň návštěvníkům v uplynulém roce. Zoologická zahrada bude v tento den otevřena od 8 do 16 hodin, Expozice Rajské ostrovy bude ale po celý den uzavřena. „Stalo se už tradicí, že návštěvníci v tento sváteční den nosí nejrůznější dobroty zvířatům. Nejvhodnější je suché pečivo, zelenina, ovoce, zrní, oříšky, piškoty, ale případně i psí nebo kočičí konzervy. Připomínáme, že donesené dobroty nemohou lidé nadělit přímo zvířatům, ale musí je odložit do dřevěných jeslí poblíž pokladny. Ošetřovatelé toto krmení mezi zvířata později spravedlivě rozdělí. “ upozornila mluvčí zoo Alena Houšková. Stejnou výhodu v podobě vstupu zdarma nabídne zoologická zahrada i na Nový rok 1. 1. 2023. Zoo připomíná, že vstup se psy je do areálu zahrady zakázán, na místě bude po oba dny přítomen zaměstnanec, který bude dodržování tohoto pravidla kontrolovat.

Příchozí si mohou po celý advent užít vánočně nasvícenou zoo s několika vánočními stromy a betlémem, jehož součástí je nově i schránka na dopisy pro Ježíška, kam mohou děti až do Štědrého dne nosit svá tajná přání.

Akce v zoo jsou součástí Adventu v Děčíně, při němž je možné navštívit spoustu zajímavých vánočních akcí a nasát při nich tu pravou adventní náladu.

Stejně jako v loňském roce navštívil l i letos 5. prosince naše nejmenší školáky Mikuláš se svojí družinou.

Četlo se z Knihy hříchů a čerti žádali od hříšníků nápravu a slib, že se polepší. Nakonec děti přednesly Mikulášovi své básničky nebo zazpívaly a byly obdarovány balíčky s dobrotami. 

M. Ježková, ZŠ Boletice

 

Na hlavním nádvoří v neděli 11. prosince od 10 do 18 hodin. Stánky plné dobrot a originálních dárků, živá adventní hudba v podání děčínských sborů a kapel, pohádka pro děti, regionální speciality, hrané vánoční prohlídky.

Celý den se můžete ladit do vánoční atmosféry.

Vstup volný.

Tradiční vánoční bazar v městském divadle s sobotu 10. prosince od 14 do 16 hodin. 

Přijďte podpořit dobrou věc, více informací v letáčku.

Stánky s dárky, dobré jídlo i program si užijete také v Podmoklech na vánočních trzích. Sobota 10. prosince od 10 do 18 hodin.

14.00 – DDM Děčín – hudebně-taneční vystoupení dětí z DDM Děčín

15.00 – Ondřej Ruml + Václav Tobrman – populární český zpěvák a skladatel vystoupí v komorním projektu s brilantním klavíristou.

16.00 – Brigita Cmuntová + Štěpán Klouček – folkové duo s vlastní tvorbou

17.00 – SaH Děčín – pěvecký sbor pod vedením paní Jany Štrbové

 Plánujete sváteční úklid ve svém šatníku? Nebo naopak do něj sháníte zajímavý kousek? Pak přijďte na vánoční SWAP k Infocentru pod knihovnou. Přineste s sebou cokoliv, co vám leží ve skříni – od triček, přes kabáty, šály, kozačky až po šperky či doplňky.

Úterý 6. prosince od 11 do 18 hodin.

To vše na nábřeží u Tyršova mostu v neděli 4. prosince od 16 hodin

16.00 – Pekelné kone – pražská rocková skupina vznikla jako vedlejší projekt dvou slovenských hudebníků, žijících v Praze. Autorem hudby i textů je Tomáš Hricišák, zvaný také Páter Noster, který v kapele také zpívá a hraje na kytaru a banjo.

16.45 – Krampus čerti – připravili jsme pro Vás nefalšované peklo, na které se můžete dívat z bezpečné vzdálenosti, ale pozor – čerti možná přijdou i mezi Vás…

16.45 – Tokhi Groove Army – parta bubeníků přijde

doprovodit naše peklo tím správným pekelným rachotem.

17.30 – Iron Maiden revival – parta pražských hudebníků, která hraje v několika dalších projektech se rozhodla vzdát hold své oblíbené skupině.

Strana 1 z 47