SENIOR TAXI doveze seniory na očkování

Město Děčín ve spolupráci s firmou RYKO, a.s., připravilo pro seniory novou službu SENIOR TAXI, která je dopraví na očkování do děčínské nemocnice, k praktickému lékaři a od dubna pak do nového očkovacího centra v budově ČVUT.

„Služba SENIOR TAXI je určená výhradně pro seniory, kteří nemají možnost vlastního doprovodu a sami nejsou schopni dopravit se na očkování. Tento projekt se mi podařilo domluvit ve spolupráci města a společnosti RYKO. Dopravu bude provádět Vi3 TAXI a je pro občany zcela zdarma. Na rozdíl od běžné taxislužby je SENIOR TAXI schopno vyzvednout seniora přímo u dveří jeho bytu a nemusí tedy čekat před domem,“ říká náměstek primátora Martin Pošta.

SENIOR TAXI je určeno pouze pro dopravu na očkování a zpět domů. Přepraví bez problémů i osoby s omezenou schopností pohybu, ať už s holemi, chodítkem nebo vozíčkáře. Pro imobilní pacienty upoutané na lůžko tato služba není, ti se ale mohou objednat k vakcinaci proti COVID-19 u Krajské zdravotní, a.s., na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Službu SENIOR TAXI je nutné objednat elektronicky minimálně den před termínem očkování prostřednictvím rezervačního formuláře zveřejněného ZDE...

„Lidem, kteří nezvládnou objednání dopravy sami elektronicky, ochotně pomohou pracovníci odboru sociální věcí a zdravotnictví na telefonním čísle 777 743 428 každý den od 8 do 17 hodin,“ doplnila Anna Lehká, náměstkyně primátora.