Ohlédnutí za 1. pololetím roku 2018 - vyhodnocení vzdělávacích seminářů a workshopů v Rákosníčku

Prostřednictvím odborných seminářů a wokrshopů rozšiřujeme znalosti rodičů i prarodičů v oblasti rodičovských kompetencí, životu v rodině i mimo rodinné prostředí – MŠ, ZŠ. Vzdělávací programy jsou velice obsáhlé, proto jsou rozděleny dle věku dětí do skupin od prenatálního období až po II. stupeň základní školy. Jsou zaměřené na teoretické předávání znalostí, dále na rozvoj dovedností a schopností rodičů.  Ze všech seminářů v této oblasti měly za první pololetí největší úspěch vzdělávací kurz „Kurz 1. Pomoci“ s lektorem a záchranářem Jakubem Hrubanem, DiS. Během kurzu se účastníci dozvědí, jak správně reagovat v kritických situacích, jak řešit nastalé případy zranění a také si mohou prakticky vyzkoušet resuscitaci kojence i dospělého a další modelové situace. Důležitá je také osvěta v přecházení nejčastějších dětských zranění.


Velký úspěch u rodičů i svou návštěvností slavily také semináře z oblasti hrubé motoriky („Chůze a její vývoj v batolecím věku“ a „První botičky – zdravé nožičky“) s fyzioterapeutkou Bc. Kateřinou Pokornou, dále seminář s psycholožkou PhDr. Irenou Landovou – „Odměna a trest ve výchově a seminář“ „Psychosomatické obtíže u dětí“ s lektorkou Lenkou Pavlíkovou. Účastníci seminářů oceňují možnosti řešení aktuálních problémů s odborníky - přednášejícími, možnost kontaktování odborníků – přednášejících a další setkávání s nimi, případně získání kontaktů na poradny a doporučení odborníků v dané oblasti. Stálicí mezi pořádanými semináři jsou vzdělávací kurzy pro nastávající rodiče. Jedná se o blok zhruba sedmi seminářů zaměřených na budoucí rodiče a nastávající maminky („Porod a šestinedělí“, „Kojení a péče o novorozence“, „Manipulace kojence“, „Kurz vázání šátků a nošení dětí“ a další). Odborní lektoři provázejí, nastávající maminky i tatínky, s profesionalitou a osobním přístupem na cestě ke spokojenému rodičovství.


Také v tomto roce jsme zařadili nová témata seminářů, která se setkala s úspěchem a návštěvností ze strany rodičů. Jako u všech seminářů i v tomto případě bylo zajištěné hlídání dětí, kdy je domlouváno, vždy před zahájením každého semináře (od 12 měsíců věku dítěte). Mnohdy se jedná o jedinou chvíli, kdy může maminka relaxovat bez svého potomka, proto jsme vybrali i témata s ženskou tématikou („Cyklická žena“, „Pánevní dno – střed ženského těla“, „Sebeláska“ a další). I tento rok probíhal úspěšný workshop věnující se stravování dětí, který byl zaměřený jak teoreticky, tak prakticky. Dnešní doba je přehlcena informacemi a produkty, kdy se často rodiče nemohou zorientovat na přehlceném trhu. Workshop má za cíl rychle a zdravě připravit pokrmy pro děti, zmiňuje vhodné stravování pro děti všech věkových kategorií a samozřejmě možnost si zkusit pokrmy připravit a ochutnat. Věnujeme se také tématu diet, alergií a intolerancí u dětí, které jsou v dnešní době stále častější. Workshopem provází Markéta Pilařová, poradce pro výživu a sport.


Naším cílem je to, aby obsah seminářů a workshopů splnil očekávání účastníků a byl přínosem pro výchovu dětí v dnešní nelehké době a pro lepší osobní i rodinný život. Od září se opět můžete těšit na nová i osvědčená témata seminářů a workshopů. Pro rodiče, kteří využívají raději možnost soukromí či z časových důvodů nemohou osobně přijít na seminář, zařadíme tzv. webináře, které vysíláme online. Další pozitivní zprávou bude zařazení kurzu „Silní rodiče – silné děti“. Bližší informace naleznete na www.mcrakosnicek.cz nebo na tel. 777 367 647 či e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

NAŠE KULTURNÍ TIPY

06.07.- pondělí - 09:00 - 17:30
Plavba lodí z Děčína do Hřenska a zpět (Ostatní)
06.07.- pondělí - 17:00 - 18:12
Kubrick o Kubrickovi / Tady Vary (Kino)
06.07.- pondělí - 20:00 - 21:47
Ema / Tady Vary (Kino)
07.07.- úterý - 09:00 - 17:30
Plavba lodí z Děčína do Hřenska a zpět (Ostatní)
07.07.- úterý - 17:00 - 18:47
Proxima / Tady Vary (Kino)
07.07.- úterý - 20:00 - 21:38
Zlovolné historky z předměstí / Tady Vary (Kino)
07.07.- úterý - 21:30 - 23:21
Téměř dokonalá tajemství / Letní kino (Kino)
08.07.- středa - 09:00 - 17:30
Plavba lodí z Děčína do Hřenska a zpět (Ostatní)
08.07.- středa - 17:00 - 18:44
Teplouš / Tady Vary (Kino)
08.07.- středa - 20:00 - 21:20
Meky / Tady Vary (Kino)

OCENĚNÍ THE BEST 2015

oceneni egovernment2015

RODINA JE TADY DOMA

Rodina je tady doma