Zoo vyhlašuje soutěže ve výrobě ptačích budek a krmítek

Naše zoo se letos připojí ke Světovému dni divoké přírody. U příležitosti tohoto významného dne, který připadá na 3. března 2018, připravila pro návštěvníky soutěž ve výrobě ptačích budek a krmítek.

 

„Jde o soutěž pro širokou veřejnost, kterou chceme zároveň upozornit na právě probíhající ochranářskou kampaň Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií EAZA s názvem Silent forest – Ztichlý les, která řeší ochranu pěvců v jihovýchodní Asii. Návštěvníkům při propagaci kampaně přiblížíme nejen problematiku masivního úbytku opeřenců v Asii, ale také se při ní zaměříme na pěvce kolem nás,“ vysvětlila mluvčí děčínské zoo Alena Houšková.

Jak už název soutěže napovídá, soutěžit se bude ve dvou kategoriích – ve výrobě ptačích budek a také krmítek. Kdo se rozhodne pro výrobu budky, bude moci vybírat ze 4 druhů. „Ve spolupráci s Národním parkem České Švýcarsko jsme vytipovali čtyři druhy pěvců, kteří budky k hnízdění potřebují, a rovnou jsme soutěžícím specifikovali i to, jaké jsou vhodné rozměry,“ doplnila mluvčí. Propozice soutěže tak uvádějí například to, jak velký má být vletový otvor, vnitřní rozměr dna nebo hloubka dutiny. Výroba krmítek není nijak omezena, zoo vyzývá pouze k používání přírodních materiálů.

Ukončení soutěže je naplánováno na 1. dubna 2018 – symbolicky na Mezinárodní den ptactva. Do tohoto data je nutné budky a krmítka dopravit do zoo buď osobně, nebo poštou. Vyhodnocení se poté ujme odborná porota, která na akci s názvem Startujeme!, jež se bude konat 21. dubna 2018 od 14 hodin, rozhodne o vítězích. Ti se mohou těšit například na nejrůznější potřeby pro kutily nebo volné vstupy do zoo. „Budky a krmítka budou po skončení soutěže rozvěšeny po areálu zoo a my doufáme, že budou brzy obsazeny ptačími nájemníky,“ ukončila Houšková.

 

Bližší informace o soutěži najdete ZDE.

Naposledy změněno středa, 07 březen 2018 07:47

NAŠE KULTURNÍ TIPY

Žádné události

OCENĚNÍ THE BEST 2015

oceneni egovernment2015

RODINA JE TADY DOMA

Rodina je tady doma