Doprovázející organizace Dobrá rodina nabízí v Děčíně spolupráci pěstounům, zájemcům i odborníkům

Ne každé dítě má to štěstí vyrůstat ve vlastní rodině. V České republice je takových dětí bohužel opravdu hodně – 8,5 tisíce. Jejich rodiče se o ně dočasně či dlouhodobě nemohou nebo nechtějí starat. Místo v rodinách vyrůstají tyto děti v ústavech. Naše obecně prospěšná společnost Dobrá rodina se to snaží změnit. Podporujeme náhradní rodinou péči, protože jsme přesvědčeni, že každé dítě pro svůj zdravý a šťastný vývoj potřebuje bezpečnou a milující rodinu. Doprovázíme pěstouny a spolupracujeme se všemi, kdo chtějí ohroženým dětem pomáhat.

 

Pobočky máme po celé republice a chceme se s vámi podělit o velkou radost – od minulého týdne nás najdete také v Děčíně, na adrese Kamenická 569/109. První návštěvníky jsme uvítali na dni otevřených dveří a na další se těšíme. Rádi také vás přivítáme na dobré kávě nebo čaji! Pokud vás zajímá náhradní rodinná péče a chtěli byste se o ní dozvědět víc, zavolejte nám nebo napište. Vítáni jsou u nás srdečně i odborníci, protože bez dobré spolupráce nemůže být pomoc dětem efektivní.

A co vám Dobrá rodina může nabídnout?

• Pomáháme těm z vás, kteří uvažují, že by se stali pěstouny nebo adoptivními rodiči. Zodpovíme všechny vaše dotazy a dovedeme vás k zodpovědnému rozhodnutí.

• Pokud jste přesvědčeni, že splňujete všechny předpoklady náhradního rodiče, provedeme vás celým procesem až k přijetí dítěte.

• Stávajícím i novým pěstounům nabízíme uzavření dohody o výkonu pěstounské péče. Naši pěstouni si sami volí, jaké služby a jakým způsobem budou využívat, my jim při doprovázení pomáháme sledovat jejich povinnosti a prosazovat jejich práva. Snažíme se do celé rodiny přinášet klid a optimismus. Jsme největší doprovázející organizací u nás, po celé republice doprovázíme více než 700 rodin.

• Rodinám s dítětem v pěstounské péči poskytujeme specializovanou psychologickou pomoc. Nabízíme také mediace a rodinné a případové konference.

• Naši pěstouni mohou využít odlehčovacích služeb, s dětmi pravidelně vyrážíme na letní tábory i víkendové akce.

• Zapojujeme aktivně dobrovolníky, které bereme jako součást našeho týmu. Pokud byste se k nám chtěli přidat, rádi vás přivítáme!

• Vzděláváme pěstouny, veřejnost i odborníky. Nabízíme vzdělávací semináře na míru – využít je mohou sociální pracovníci (OSPOD), lékaři, soudci, psychologové a všichni ostatní, kdo se podílejí na příbězích ohrožených dětí.

• Při naší společné práci v rodinách se opíráme o nejnovější poznatky v oblasti neurobiologie. Sledujeme nové možnosti pomoci dětem, které zažily pobyt v ústavní péči, byly týrány, zanedbávány nebo zneužívány.

Více o nás se můžete dozvědět na našich webových stránkách www.dobrarodina.cz nebo na naší facebookové stránce.

Pro další informace se nebojte kontaktovat také přímo náš tým v Děčíně. Těšit se na vás bude naše koordinátorka Katka Forštová spolu s doprovázející pracovnicí Ilonou Rálišovou a našimi odborníky!

Mgr. Kateřina Forštová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

+420 778 499 113

Na našem cíli nepřestaneme pracovat, dokud nebude mít šanci na život v rodině úplně každé dítě. Pomůžete nám v tom?

Naposledy změněno pondělí, 26 září 2016 09:05

Stáhnout přílohy:

NAŠE KULTURNÍ TIPY

Žádné události

OCENĚNÍ THE BEST 2015

oceneni egovernment2015

RODINA JE TADY DOMA

Rodina je tady doma