Valérie Némethyová

Valérie Némethyová

Anděl Strážný je registrovaná sociální služba tísňové péče. Organizace pomáhá seniorům, dlouhodobě nemocným lidem, osobám se zdravotním postižením a jejich rodinám prostřednictvím monitorovacích zařízení s SOS tlačítkem. Tato zařízení jsou napojena na dispečink, kde je náš odborný personál připraven poskytnout okamžitou pomoc 24 hodin denně, 365 dní v roce.
Nejoblíbenějším zařízením je tzv. TIPEC (zkratka tísňové péče), který má v sobě zabudovaný detektor pádu a detektor pohybu, které zalarmují naše dispečerky, pokud se klient delší dobu nehýbe nebo upadne. Dispečerky následně klientovi volají přímo na zařízení, zjišťují jeho zdravotní stav a v případě nutnosti kontaktují rodinné příslušníky, jiné kontaktní osoby či IZS (záchrannou službu, policii či hasiče).

Součástí naší služby je i připomínání léků, kontrola pitného režimu či tzv. Povídavá linka, kam si klienti mohou zavolat a popovídat si v případě, kdy se cítí osamělí či si chtějí zahrát třeba slovní fotbal nebo protrénovat paměť.
Cílem Anděla Strážného je snížení zdravotních a bezpečnostních rizik, zprostředkování či poskytnutí pomoci v krizových situacích a oddálení odchodu do pobytových zařízení
Více informací naleznete na www.andelstrazny.eu nebo na bezplatné telefonní lince NONSTOP+420 800 603 030.

Anděl Strážný z. ú., Fügnerovo náměstí 1808/3, 120 00 Praha 2

Začátek října bude patřit zejména našim nejstarším. Od 2. do 8. 10. se mohou těšit na řadu zajímavých aktivit, jako jsou například dny otevřených dveří, kulturní programy, komentované prohlídky nebo pohybové aktivity.

V sedmi dnech čeká příznivce kultury, vzdělávání a společenských aktivit pestrý program. Ten odstartuje pondělní plavbou lodě Bohemia, která nabídne na trase z Děčína do Hřenska a zpět spoustu působivých výhledů. O hudební program se v průběhu týdne postará zpěvák a akordeonista Karel Kekeši nebo také ikonická folková a country skupina RANGERS / Plavci. Další zajímavý kulturní zážitek nabídne i beseda s promítáním dokumentu Felix Slováček a magická Šumava nebo třeba divadelní komedie plná humoru a ironie s názvem Hledám milence, zn.: Spěchá!!!.

Po celou dobu bude možné absolvovat také zajímavý vzdělávací program plný přednášek o moderních technologiích a bezpečnosti na internetu. Chybět nebudou ani komentované prohlídky zámku, zoo a muzejních výstav nebo dny otevřených dveří organizací věnujících se podpoře zdraví.

Kompletní program Týdne nejen pro seniory si můžete prohlédnout ZDE. Stejně jako každý rok bude z kapacitních důvodů na některé akce nutná rezervace přes portál www.vstupenkadecin.cz nebo prostřednictvím sítě prodejních míst vstupenek ve městě a blízkém okolí.

Správa Národníhu parku České Švýcarsko a Etnologický ústav Akademie věd ČR Vás srdečně zvou na Dny lesních řemesel na Louce u Dolského Mlýna v Jetřichovicích od 19.8-27.8.2023.

Bližší informace naleznete zde: Dny lesních řemesel

Čeká na Vás poslední volné místo za letním dobrodružstvím s Asterixem a Obelixem

Více info najdete tady: LT Falcon

Poradna pro občanství/Občanská a lidská práva poskytuje v Děčíně registrované sociální služby terénní programy a sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi již od roku 2010. Od 1.8.2023 jsme naši pobočku přestěhovali, nově nás v Děčíně najdete na adrese v ulici Lázeňská 1268/12 ve druhém patře. Ambulantní den zůstává stejný, tj. každý čtvrtek od 8-16 hodin nás naleznete v nových prostorách.
V rámci poskytovaných služeb se snažíme posilovat samostatnou odpovědnost klientů, minimalizovat dopady rizikového způsobu života, podporovat sociální integraci, hájit oprávněné zájmy klientů, kteří nemají dostatek kompetencí, aby to zvládli sami, a to na pobočkách a zejména v přirozeném prostředí klientů (doma, na ulici, v parku, u nádraží apod.). Naše služby jsou ojedinělé v tom, že stavíme na spolupráci klienta, sociálního pracovníka a právníka a tento „tandem“ v praxi skvěle funguje. Součástí služeb jsou zejména doprovody klientů do různých institucí, což navodí u klienta pocit bezpečí, klient se učí správným vzorcům jednání od pracovníka, pracovník dopomůže při komunikaci s úředníky, kteří s klienty mohou mluvit příliš odborně a složitě. Spolupracujeme například s Úřadem práce ČR, OSSZ, lékaři, PPP, SPC, školami, PMS, pojišťovnami, poskytovateli energií apod. Prakticky to znamená, že podporujeme naše klienty v oblastech:
• bydlení (hledání nového bydlení, řešení problémů ve stávajícím bydlení a tím zajištění setrvání v něm, dopomoc s komunikací s majiteli bytů, doprovody na prohlídky, hájení práv klientů – právo na řádné vyúčtování služeb, zajištění vhodných podmínek k bydlení)
• zaměstnání (hledání zaměstnání skrze inzeráty, úřad práce, nácvik pracovních pohovorů, telefonických hovorů potenciálnímu zaměstnavateli, poskytování pracovně právního poradenství, podpora klienta v případech neplnění povinností zaměstnavatele – nevyplacená mzda, neuznání pracovního úrazu, jiné rozpory)
• dluhy (poskytování odborného dluhového poradenství – řešení exekucí, posouzení možnosti insolvence a příprava podkladů, komunikace s věřiteli, sepsání odporů, námitek, vyjádření, žádostí a splátkové kalendáře apod.)
• zvýšení finanční gramotnosti (tvorba rodinného rozpočtu, prioritní platby, možnosti zvýšení příjmu)
• sociální dávky, důchody (podpora při vyplňování formulářů, doporučení vhodné dávky v případě nastalé životní situace, pomoc s řešením obtíží s příspěvkem na péči, příspěvkem na bydlení ad. – odvolání, vyjádření)
• doklady apod. (zajištění registrací u lékařů, prohlídek u odborných lékařů, zajištění kartiček zdravotního pojištění, rodných listů, občanských průkazů, potvrzení o přechodném pobytu)

Sbalte si spacák i karimatku a vydejte se do Zoo v Děčíně. Červencové noci jsou k tomu jako stvořené.

Více informací naleznete zde: Akce v zoologické zahradě

Jste srdečně zváni na pochůzku se strážcem Národního parku České Švýcarsko Miroslavem Rybářem

Kdy: 18.červenec

Místo setkání: Mezná

Bližší informace zde: Pochůzka se strážcem

 

Nechte vaše děti objevit tajemství zámeckých zahrad děčínského zámku s mapou v ruce. Nebo objevujte s nimi. Více informací naleznete zde: Zámek Děčín

 

Plánujete si pořídit ojetý vůz? Pozor na exekuce!
S vidinou úspory si koupili automobil od původního majitele a poté přišel šok. Zakoupený automobil jim zabavil exekutor.
V poslední době se na naší Dluhovou poradnu v Děčíně opakovaně obrací klienti s dotazem, zda má exekutor právo jim zabavit automobil, který si poctivě koupili. Bohužel ve většině případů má. Říkáte si, jak je to možné?
Nákup ojetých vozů s sebou přináší celou řadu nástrah, před kterými by se kupující měli mít na pozoru. Od technické stránky (stočený tachometr, technický stav vozidla) až po právní stav vozu. Právě u právního stavu vozu vnímáme značné riziko.
Jedná se především o skutečnost, kdy je na majitele vozu (prodávajícího) vedená exekuce. V takovém případě prodávající nesmí nijak nakládat se svým majetkem, tedy jej nesmí prodat. V okamžiku, kdy tak prodávající učiní a exekutor to zjistí, navrhne relativní neplatnost kupní smlouvy a ve většině případů kupujícího vyzve k vydání věci. Kupující se v tomto okamžiku ocitne bez peněz i bez auta a mnohdy mu nezbyde nic jiného než peníze za automobil, po již zadluženém prodávajícím, vymáhat.
Jak takovému riziku můžete předejít? Ještě před podpisem kupní smlouvy si prodávajícího prověřte a nechte si na jeho osobu vystavit Výpis z Centrální evidence exekucí. Stačí vám k tomu pouze rodné číslo prodávajícího. Výpis vám vystaví na kterékoliv pobočce České pošty, na které se nachází Czech Point - kontaktní místo státní správy, za 50,- Kč nebo online na https://www.ceecr.cz/ za 60,- Kč.
Kromě exekucí vedených na prodávajícího je nutné si také ohlídat, aby ve lhůtě 10 pracovních dnů došlo k zápisu změny vlastníka silničního vozidla v registru silničních vozidel.
Řešíte stejnou nebo podobnou situaci? Neváhejte se obrátit na naši poradnu: Dluhová poradna Brzy bez dluhů na Teplické ulici 27/29, Děčín 4, tel.: 773 771 860, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Každé dítě si zaslouží bezstarostné dětství plné radosti, přátelství a příležitostí k rozvoji svých schopností a dovedností. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Cinka ve čtvrtek 1. 6. uspořádalo v parku v Podmoklech den plný legrace, soutěží, hudby a smíchu, na oslavu svátku dětí. Tato akce přinesla 85 dětem z našeho města nezapomenutelný zážitek plný zábavy a radosti.
Děti plnily úkoly a za jejich splnění si odnesly sladké odměny. Každý úkol byl přizpůsoben tak, aby se každý mohl aktivně zapojit. Tato akce umožnila dětem oslavit svůj den, dala jim příležitost k zábavě a relaxaci, ale také možnost navázat nová přátelství.
Veškeré přípravy na tento slavnostní den byly pečlivě organizovány spolu s týmem dobrovolníků, kteří věnovali svůj čas a energii, aby udělali oslavu pro děti nezapomenutelnou. Děkujeme jim za jejich obětavou práci a laskavé srdce, které umožnily dětem prožít ten nejlepší den.
NZDM Cinka je sociální služba pro děti a mládež od 6 do 26 let, která nabízí dětem bezpečné zázemí pro smysluplné trávení volného času, pomáhá dětem rozvíjet jejich zájmy a poskytuje jim pomoc a podporu při řešení jejich problémů.

Autor textu: Ředitelka Denisa Kolářová
Cinka, z.s.

Strana 1 z 2