Co dělat, když… zjistím, že se v mém okolí vytváří černá skládka


Krátký popis:

 

Nutno podotknout, že černé skládky jsou problémem, u kterého je velice obtížené odhalit pachatele. Právě proto městská policie potřebuje v této oblasti velkou pomoc občanů, kteří mohou včasným zavoláním přispět k tomu, že se nepořádného občana podaří zadržet přímo na místě. Na místě je připomenout, že přistižený pak může počítat s pokutou, která určitě několikanásobně převýší případné náklady za odvoz odpadků do sběrného dvora.

Pokud se nepodaří na místě nikoho zadržet, strážníci skládku zadokumentují a informace, včetně těch, které oznamovatel uvedl, předají příslušnému odboru magistrátu, který se o další řešení, včetně potrestání pachatele případně odklizení skládky postará.

 

 

Kde řešit?

Je na místě zkontaktovat městskou policii, tedy zavolat a to zdarma z pevné linky či mobilního telefonu tísňovou linku 156. 

 

Co potřebujete:

 

Operační důstojník se Vás zeptá na informace týkající se umístění skládky a na některé další detaily. Velkou pomocí bude rozhodně, pokud si zapamatujete například poznávací značku auta, jehož posádka skládku založila, případně další detaily, které pak pomohou zjistit toho, kdo je za založení černé skládky odpovědný.

 

 

Poplatky:

Bez poplatku

 

Kdo je vám k dispozici:

tísňová linka městské policie 156