Co dělat, když… mi někdo vytrhne z ruky peněženku a utíká pryč


Krátký popis:

 

Jedná se rozhodně o trestný čin, jehož pachatele podle našich zákonů může při jeho spáchání zadržet každý. Takže by se dalo říci: zmobilizovat síly, dostihnout zloděje, peněženku si vzít nazpátek a zadrženého zloděje ještě předat policii. Zloděj by se ale lupu zřejmě nechtěl vzdát snadno a nelze chtít po okradeném, aby zbytečně riskoval úraz při konfliktu s pobertou. Může totiž jít o nebezpečnou osobu, například narkomana. Výsledky ale může přinést hlasitý křik s upozorněním na prchajícího zloděje, přeci jen by se mu do cesty mohl postavit někdo fyzicky silnější a přesvědčit zločince, že krádeže peněženek nejsou právě nejlepší obživou. 

 

 

Kde řešit?

 

Podaří-li se zloděje zadržet, je nutné ihned zavolat policii, která si pachatele převezme. Totéž samozřejmě platí, i když je zloděj na útěku. Rychlé zavolání na tísňovou linku městské policie 156 nebo státní policie 158 určitě zvýší šance na dopadení zloděje. 

 

 

Co potřebujete:

 

Strážníci i policisté samozřejmě budou potřebovat stručný popis pachatele, kterého se pokusí najít v terénu, například i prostřednictvím kamerového systému, který už se v Děčíně v podobných případech osvědčil. Při popisu je dobré zmínit nějaké významné markanty na oblečení, barvu pleti, zda pachatel mluví česky nebo s cizím přízvukem, styl chůze, jestli například nekulhá a podobné věci, které mohou při pátrání pomoci.  

 

 

Poplatky:

Bez poplatku

 

Kdo je vám k dispozici:

tísňová linka městské policie 156 nebo státní policie 158