Co dělat, když... mám problémy s bydlenímKrátký popis:

Nepříznivá životní situace vzniklá v důsledku možnosti ztráty bydlení nebo neadekvátního stavu bydlení, popř. problémy spojené s platební disciplínou.

 

Kde řešit?

Problémy s dluhem na nájemném a službách spojených s poskytováním bytu, je možné řešit prostřednictvím sociálních pracovníků města Děčín nebo sociálních pracovníků neziskových organizací, kteří mohou nájemcům nabídnout odbornou pomoc, např. dohodnout splátkový kalendář a kontrolovat jeho pravidelné plnění, pomoci při plánování finančních záležitostí rodiny apod.

Magistrát města Děčín, Mírové nám. 1175/5, Děčín 4, odbor sociálních věcí a zdravotnictví

 

Azylový dům pro muže a matky s dětmi poskytuje ubytování a sociální poradenství matkám a otcům s nezletilými dětmi, těhotným ženám a mužům bez střechy nad hlavou, a to po nezbytně nutnou dobu, než překonají svou nepříznivou sociální situaci spojenou se ztrátou bydlení.

Centrum sociálních služeb Děčín, p. o.

Azylový dům pro muže a matky s dětmi
Řecká 1216/19 Děčín VI. PSČ 405 02

Azylový dům Kompas

Noclehárna

 

Informace o volných bytech z bytového fondu města získáte na odboru místního hospodářství a majetku města, oddělení správy majetku a komunálních služeb.

Magistrát města Děčín, Mírové nám. 1175/5, Děčín 4, odbor místního hospodářství a majetku města

 

Co potřebujete:

Osobně se dostavit a mít zájem řešit situaci. V případě dluhů, doložit  smlouvy, popřípadě jiné písemnosti či formuláře, které souvisí s bydlením.

 

Poplatky:

Informace podají kontaktní pracovníci

 

Kdo je vám k dispozici:

Magistrát města Děčín, Mírové nám. 1175/5, Děčín 4

odbor místního hospodářství a majetku města: Pavel Prach, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 412 593 254

odbor sociálních věcí a zdravotnictví: Mgr. Eva Štolbová, vedoucí oddělení sociální práce a služeb, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 412 593 242

 

Centrum sociálních služeb Děčín, p. o.

Bc. Vladimíra Jurčová, vedoucí azylového domu, mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel: 737 703 772