Kalendář událostí

Předchozí měsíc Předchozí den Následující den Následující měsíc
Roční Měsíční Týdenní Dnes Vyhledat Přejít na měsíc
ÚKLADY A LÁSKA /D3 (Divadlo)
středa, 30. leden 2019, 19:00 - 20:30
Shlédnutí : 120
od Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Friedrich Schiller
ÚKLADY A LÁSKA
ŠVANDOVO DIVADLO
režie: Martin Františák
účinkují: Denisa Barešová, Tomáš Červinek, Hynek Chmelař, Klára Cibulková, Miroslav Hruška, Martin Dohnal, Bohdana Pavlíková, David Punčochář, Marie Štípková, Jiří Weiner
Strhující a stále současný příběh německého klasika o tom, co se stane, když se ze dvou zamilovaných stanou loutky. V rukou mocných, v rukou lásky. O hledání nebe na zemi, o tom, že když vzplane loutka, může shořet celé divadlo. Ona dcera obyčejného hudebníka, on syn kancléře. Ona je přislíbena tajemníkovi, on nejvlivnější ženě knížectví. Ale on stojí o ni a ona o něj. A tím hatí plány všech kolem. Láska dvou náctiletých Luisy a Ferdinanda proti světu intrik a cynického pragmatismu těch, kdo tahají za nitky.
Příběh německého klasika Friedricha Schillera o tom, co se stane, když se ze dvou zamilovaných stanou loutky. V rukou mocných. V rukou lásky. O hledání nebe na zemi. O tom, že když vzplane loutka, může shořet celé divadlo.
Pokus tehdy pětadvacetiletého autora napsat 'divadelní trhák' se víc než vydařil. Úklady a láska (1784) dodnes platí za vrcholné dílo německé klasiky a provokují ke stále novým zpracováním. Přímo pro Švandovo divadlo je nově přeložil Martin Sládeček. V režii Martina Františáka a v podání souboru Švandova divadla ožijí za použití klasických loutek a živé hudby.
Upozorňujeme diváky, že během představení zazní střelba a že se na jevišti kouří - cigarety jsou v tomto případě považovány za rekvizity.
délka: 2:30, s přestávkou
vstupné: 260, 240, 210, 150,- Kč
Sponzorem skupiny D3 je Poradenství pro podniky - Aleš Klaudy, spol. s r.o.


Rezervovat můžete na: zde